Do zapalonych piłkarzy i wiernych kibiców, do euroignorantów, eurofanatyków i superfanów – kiedy wszyscy kopią piłkę, razem dokopmy polskiej biedzie!
Cały mecz obejrzałam raz w życiu: FC Barcelona kontra Real Madrid. Próbowałam zostać dobrym kibicem, ale nie do końca wiedziałam, za kogo trzymać kciuki, więc kiedy Real był blisko bramki, to chciałam, żeby udało im się strzelić, a potem jak biegł do niej Messi (to jedyny piłkarz, którego rozpoznaję na ekranie :)), to też miałam nadzieję, że to jemu się uda.
Nie wiem, czy jestem euroobojętną, czy euroignorantką, ale tłumu w kolejce po bilety na treningi przed EURO też nie potrafiłam zrozumieć. Ciągle pytam zapalonych kibiców i wytrwałych piłkarzy o ich pasje i motywację, ale nadal nie nadaję się do oglądania meczów!
Rozumiem za to jedność, którą można poczuć na boisku, radość strzelonej w ostatniej sekundzie bramki i jedność w przeżywaniu porażki, nadzieję na każdą drugą połowę i autorytet trenera, którego słowa ujmują i motywują nawet w najbardziej beznadziejnych minutach.

Finały Mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie Euro 2012 to dobry pretekst do zrobienia czegoś więcej, do współtworzenia ważnego meczu! Meczu, w którym stawką jest lepsze życie ludzi, którzy dzisiaj je przegrywają. Apelują o to w liście zamieszczonym na MOJAEUROPRAWDA.PL między innymi: Jerzy Stuhr, Grzegorz Turnau, wielu artystów, ludzie mediów i blogerzy wspierający Paczkę.

Profesor Jerzy Buzek w specjalnym APELU prosto z Brukseli również zaprasza do zostania liderem. Zobaczcie sami!

A Ty?

Zapraszam Cię do włączenia się w mecz SZLACHETNEJ PACZKI. Chcemy znaleźć tych, którzy milcząco zmagają się z biedą i samotnością, nie wiedzą, że mogą mieć marzenia i nie potrafią poprosić o pomoc. Potrzebny jest ktoś, kto się z nimi spotka i powie im, że są ważni i że ZAWSZE da się coś zmienić.  Liverpool z Jerzym Dudkiem zdołał wyrównać w drugiej połowie -  do przerwy wynik wynosił 0:3. Trzeba powiedzieć tym, którzy nie mają już siły i motywacji do działania, że w drugiej połowie życia zawsze jest szansa na wygraną!

Pomóż nam dokopać biedzie! Liczę na Ciebie :)